Ponad 140 pluszowych maskotek przekazanych Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie

Nasz zespół #FIEGEpomocni przekazał Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie 141 pluszowych maskotek, które będą wspierać najmłodszych w ciężkich chwilach. Pluszaki pozwalają dzieciom wyciszyć się w trudnych momentach, dając im poczucie bezpieczeństwa.

Zbiórka misiów to ogólnopolska akcja mająca na celu przekazanie do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb pluszaków, które będą wsparciem dla najmłodszych w ciężkich chwilach. Misie Ratownisie pomagają w prowadzeniu akcji ratowniczej i umożliwiają nawiązanie kontaktu z dzieckiem w szoku.

Miś Ratowniś to dla dziecka towarzysz i oparcie w trudnych chwilach. Dzieci, które uległy wypadkowi bądź były świadkami wypadków, potrzebują poczucia bezpieczeństwa i namiastki domowego ciepła. Zabawki trafiły do 10 karetek. Jesteśmy wdzięczni pracownikom FIEGE za ich zaangażowanie i dobre serce. To piękny gest okazany lokalnej społeczności – powiedział Marek Myszkowski, Dyrektor Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

W akcję zaangażowali się pracownicy FIEGE w naszym centrum w Ameryce. Zebraliśmy 141 pluszaków, z czego część została przekazana przez pracowników, a zakup pozostałych sfinansowała firma. Reprezentacja FIEGE przekazała już maskotki przedstawicielom Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Olsztynie.

Doceniamy wysiłek służb i z radością wspieramy ich działania. Jako zespół FIEGE chętnie angażujemy się w szereg akcji charytatywnych na rzecz lokalnej społeczności. Bardzo nas cieszy zaangażowanie całego zespołu w niesienie pomocy potrzebującym. Udział w akcjach charytatywnych udowadnia po raz kolejny, że razem możemy więcej. W ostatnim czasie powołaliśmy także grupę wolontariuszy, aby wspólnie móc działać na jeszcze większą skalę podkreślił Bartłomiej Zieliński, dyrektor zarządzający centrum dystrybucyjnym FIEGE E-com North w Ameryce.

Wspierając nie tylko inicjatywy zewnętrzne, ale i pracowników, czujemy się częścią lokalnej społeczności. W ramach #FIEGEpomocni organizowane są m.in. zbiórki wspierające okoliczne schroniska. Zachęcamy pracowników do zgłaszania ważnych dla siebie celów i przekazywania 1,5% z podatku PIT na ich rzecz. Wychodzimy również z inicjatywą wspierania pracowników i ich rodzin w trudnych sytuacjach życiowych. Podczas ostatniej akcji świątecznego kiermaszu ciast i ozdób świątecznych zebrano blisko 12 000 zł na leczenie siostrzenicy jednej z pracownic FIEGE w Ameryce.

Lubimy pomagać!